Firmě MyCom jsme trojnásobně zvýšili počet poptávek a snížili náklady na konverzi o 80 %

Přečteno 485 x
Společnost MyCom je předním odborníkem na informační technologie se sídlem v Praze a pobočkami v Mostě a Hradci Králové. Od roku 2009 poskytuje komplexní správu IT služeb, včetně cloudových řešení, kybernetické bezpečnosti, správy IT infrastruktury a odborných školení. Tým tvoří více než 30 specialistů, kteří se starají o IT potřeby malých i velkých firem.

Výchozí situace a zadání klienta 

Společnost MyCom se na nás obrátila s jasným cílem – zvýšit počet poptávek a zefektivnit PPC kampaně. Firma už v minulosti do online marketingu finanční prostředky investovala, ale výsledky nesplnily očekávání. Hlavními problémy byly: 

  • Nedostatečně konverzní web – návštěvníci na web přicházeli, ale málokdo odeslal poptávku. Stránky nebyly intuitivní, informace o službách nebyly dostatečně přehledné a uživatelé měli problém se v nabídce orientovat. 
  • Neefektivní PPC kampaně – reklamy generovaly návštěvnost, ale lidé přivedení na web nezanechávali poptávky po službách. Kampaň možná neoslovovala správné publikum, nebo web nebyl dostatečně přesvědčivý k dokončení konverze. 
  • Nízký počet poptávek – MyCom měl jasný obchodní cíl, který se nedařilo naplnit. Firmě přicházelo méně kontaktů, než bylo potřeba pro růst. 

 

Naše řešení: Redesign webu a optimalizace PPC kampaní 

Na základě analýzy jsme navrhli strategii růstu, která zahrnovala kompletní úpravu webu a optimalizaci PPC kampaní. 

 

1. Přestavba webu pro vyšší konverzní výkon 

Abychom zvýšili počet poptávek, bylo nutné zcela přepracovat webovou prezentaci

  • Navrhli jsme nové wireframy, texty a grafiku, aby se na nových stránkách uživatelé snadno orientovali. 
  • Zaměřili jsme se na jasné call-to-action prvky (výzvy k akci), které intuitivně vedou uživatele k odeslání poptávky. 
  • Plně jsme web optimalizovali pro PPC kampaně, ať už z pohledu rychlosti načítání, responzivity či struktury obsahu. 
  • Nový web jsme vytvořili do 3 měsíců od schválení návrhu klientem. 

 

2. Nastavení a optimalizace PPC kampaní 

Samotný nový web by nestačil. Klíčem k úspěchu byla i detailní optimalizace PPC kampaní

  • Definovali jsme klíčové produkty, na které se zaměřit – MyCom má širokou škálu služeb, a proto bylo důležité soustředit se na ty nejzajímavější z hlediska poptávky a návratnosti investic. 
  • Nasadili jsme pokročilou analytiku, abychom přesně měřili výkonnost kampaní a mohli je pravidelně optimalizovat. 
  • Průběžně jsme testovali a ladili reklamní formáty, optimalizovali produktové stránky a hledali způsoby, jak zvýšit konverzní poměr. 
  • Strategicky jsme rozšiřovali kampaně – postupně jsme do nich přidávali nové služby a zajišťovali, aby reklamy oslovovaly relevantní publikum. 

 

Výsledky spolupráce: Kvantifikovaný byznysový dopad 

Díky této kombinaci opatření jsme dosáhli významného zlepšení

  • Počet poptávek vzrostl 3× během prvního kvartálu po spuštění nových kampaní. 
  • Cena za konverzi klesla na pětinu původní hodnoty – klient nyní získává nové poptávky za zlomek dřívějších nákladů. 
  • Míra interakce s PPC kampaněmi se více než zdvojnásobila, což znamená, že reklamy oslovují relevantnější publikum a přinášejí vyšší zapojení. 

Tyto výsledky jsme navíc udrželi i v následujících měsících. Průměrný měsíční počet poptávek byl stejný jako součet poptávek za celý první kvartál, kdy se kampaně ještě učily, sbíraly data a nabíraly výkon. 

 

Další rozvoj spolupráce  

Po dosažení prvních úspěchů jsme s klientem nastavili dlouhodobou spolupráci, která zahrnuje: 

  • Strategické porady – náš CEO pravidelně konzultuje s vedením MyComu další kroky a směřování online marketingu. 
  • Další úpravy webu – podle aktuálních potřeb klienta přidáváme nové služby, optimalizujeme obsah a zajišťujeme kontinuální zlepšování uživatelské zkušenosti. 
  • Pravidelná optimalizace PPC kampaní – sledujeme výkonnost a přizpůsobujeme strategii, aby dlouhodobě přinášela maximální výsledky. 
  • Podpora offline aktivit – kromě online reklamy pomáháme MyComu i s přípravou grafických podkladů pro offline akce, jako jsou semináře a školení. 

 

Co na výsledky říká klient? 

Oceňujeme proaktivní přístup a ochotu týmu neustále testovat a hledat nové možnosti optimalizace. Díky této spolupráci máme jasně nastavenou strategii růstu a můžeme se soustředit na rozvoj našich služeb.“ 

– Lukáš Vejman, jednatel firmy MyCom 

Zlepšete svoji akvizici ještě dnes

Zpráva


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
deloitte

Napište mi, s čím potřebujete pomoci,
a pojďme se sejít

Těšte se na výhody

fajfka
Perspektiva majitele firmy
fajfka

60+ odborníků pod jednou střechou

fajfka
myTimi už využívá více než 327 zákazníků
Zpráva
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Jan Skovajsa
Jan Skovajsa
zakladatel, CEO
a zároveň jeden z investorů myTimi
© myTimi s.r.o. 2025